Τρίτη, 17 Απριλίου 2012 20:49

Ξεκίνησε το εσωτερικό τουρνουά της ακαδημίας του Ομίλου Αντισφαίρισης Μεσσήνης

Γράφτηκε από την 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Ξεκίνησε το εσωτερικό τουρνουά της  ακαδημίας του  Ομίλου Αντισφαίρισης Μεσσήνης

Ξεκίνησε με μεγάλη επιτυχία  εσωτερικό τουρνουά τένις  για τα Μέλη και τους Μαθητές της  ακαδημίας του  Ομίλου Αντισφαίρισης Μεσσήνης . Το τουρνουά, το οποίο σημειωτέον πραγματοποιείται στις εγκαταστάσεις του Αθλητικού Κέντρου Αγίου Νικολάου   και τους οποίους παρακολουθεί αρκετός κόσμος,  ξεκίνησε τη Μεγάλη Τρίτη   και θα διαρκέσει έως και την Κυριακή, 22 Απριλίου, με την διεξαγωγή των τελικών και τις απονομές των επάθλων.
Οι εγκαταστάσεις του ομίλου γέμισαν με κόσμο, που απόλαυσε τις προσπάθειες τόσο των μεγάλων όσο και των μικρών αθλητών της ακαδημίας.

Αποτελέσματα

 

Μεγάλη Τρίτη

Κατηγορία juniors κάτω των 16

Θωμόπουλος-Αλεξοπούλου 2-0 ( 4-1 4-1)
Αποστολοπούλου Κατερ. -Παναγιωτόπουλος 0-2 ( 2-4 2-4)
Καρτερολιώτης Δημήτρης- Βιγλαντζής  Γιάννης  1-2
Κοτταρέα - Ντίνου 2-0 ( 4-1 4-1)
Αθανασοπούλου -Γιαννοπούλου 2-0   (4-1 4-1)

Κατηγορία juniors κάτω των 10
Κοταρρίδη Κορδονούρη - Περιβολάρης Φ. Περιβολάρη Εβίτα 2-0 ( 4-2 4-2)
Δρακοπούλου Κωνσταντίνα  Φωτεινόπουλος - Δρακοπουλος Νίκος  Δρακοπουλος Διονύσης 2-0  (4-2  4-2)
Βιγλαντζής Γιώργος  Ρουμελιώτης  -Παναγιωτοπουλου Καλυβιώτη  2-0 ( 4-1 4-1)

 

Μεγάλη Τετάρτη

Κατηγορία juniors κάτω των 16

Καλοφωλιά - Πετρουλάκη 2-0  (5-3 4-2)
Αχχιλέας Πετρουλάκης - Αποστολοπούλου Μαρ  2-1 (3-5 4-2 5-3)
Αλεξοπούλου - Πετρουλάκη 0-2  (2-4, 3-5)
Φωτεινοπούλου – Βιγλαντζής Γιάννης  2-0 ( 4-1 4-0)
Ντίνου - Γιαννοπούλου 2-0 ( 4-2 4-2)
Καρτερολιώτης - Αποστολοπούλου Κατ  2-0 ( 4-2 4-2)

Θωμόπουλος - Καλοφωλιά 2-0 (4-1 4-0)

Αθανασοπουλου - Κοτταρέα 2-0 (4-1 4-1)

Κατηγορία juniors κάτω των 10
Παναγιωτοπούλου Καλυβιώτη - Περιβολάρης Φώτης Περιβολάρης Εβίτα 2-0 ( 4-1 4-2)
Κοταρρίδη Κορδονούρη - Βιγλαντζής Ρουμελιώτης 0-2   (1-4 1-4)

Κατηγορία Μικτό Μελών

Μεγάλη Τετάρτη
Τσακόπουλος - Φωτεινάκη 2-0  (6-3 6-2)
Χρήστου - Παπαδημητροπούλου 2-0 ( 6-1 6-2)
Λάγαρης - Μπίτζας 2-0  (6-2 6-4)
Δρακόπουλος -Μιχαλάκης 2-1  (4-6 6-3 11-9)
Δημητρακοπουλος - Πετρόπουλος 2-0  (6-3 6-1)

Παναγιωταράς -  Θεοδωρόπουλος 0-2 (3-6 3-6)

 

 

Μεγάλη Πέμπτη

Κατηγορία juniors κάτω των 16

Παναγιωτόπουλος – Πετρουλάκης 2-0  (4-2 4-1)

 

Κατηγορία Μικτό Μελών

Στυλιανόπουλος - Δημητρακόπουλος 2-0 6-3 6-3
Τσακοπουλος Βασίλης - Λυμπερόπουλος   2-0 (7-5 6-2)
Παπαδημητροπούλου – Μιχαλάκης  0-2 (2-6 1-6)
Καλοφωλιάς -  Θεοδωρόπουλος 2-0 (7-5 6-3)
Δρακοπουλος – Φωτεινόπουλος 0-2 (0-6 2-6)

 

Οι αγώνες θα συνεχιστούν ξανά από  την  Τρίτη του Πάσχα :

Επίσης την ίδια ημέρα στην κατηγορία κάτω των 16   θα αγωνισθούν στα ημιτελικά οι Αθανασοπούλου Αθανασία Θωμόπουλος Παναγιώτης Φωτεινοπούλου Βασιλική & Παναγιωτόπουλος Σταύρος.

Στην κατηγορία juniors κάτω των 10 ετών,  ήδη στο μεγάλο τελικό προκρίθηκε το ζευγάρι  Βιγλαντζής Γιώργος -  Ρουμελιώτης  όπου θα αντιμετωπίσουν  το νικητή του ζευγαριού  Δρακοπούλου Κωνστ.   Φωτεινόπουλος με  Κορπή  Πλιού.

Τέλος την Τετάρτη του Πάσχα ρίχνονται στη μάχη και οι μεγάλοι μαθητές της ακαδημίας με τα ζευγάρια :  Χαινη Κατερίνα – Σιάχος Δημήτρης ,  Ciulei bianka- Περράκης Πολυχρόνης,  Μουρίκη Ασημίνα – Ξυφιά Γιώτα,  Κουζή Βίκυ – Κωστόπουλος Γιώργος και  Ηλιοπούλου Πόπη – Σπυροπούλου Μάρθα.

Επίσης διεξάγονται και αγώνες κατάταξης για τους χαμένους της 1ης φάσης.

Πρόγραμμα Κατηγορίας Μικτό Μελών
Δευτέρα του Πάσχα 16/4 19:00 Χρήσιμος - Φωτεινόπουλος
Τρίτη του Πάσχα 16:30 Ζερβάκος - Στυλιανόπουλος
18:00 Καλοφωλιάς - Τσακόπουλος
18:00 Φωτεινάκη - Δημητρακόπουλος
19:00 Μανέτας - Μιχαλάκης
Τετάρτη του Πάσχα 18:00 Μουτσούλας - Λάγαρης Π.

Πρόγραμμα Κατηγορίας Juniors 16 ετών και κάτω.
Τρίτη του Πάσχα 15:30, στα ημιτελικά έχουν προκριθεί : Αθανασοπούλου Αναστασία, Θωμόπουλος Παναγιώτης, Φωτεινοπούλου Βασιλική και Παναγιωτόπουλος Σταυρος. Θα ακολουθήσει κλήρωση και θα διεξαχθούν τα παιχνίδια. Οι νικητές θα παίξουν στο μεγάλο τελικό τη Κυριακή 22/4 και ώρα 18:00 και οι χαμένοι στο μικρό τελικό το Σάββατο 21/4 και ώρα 16:00.

Κατηγορία Μεγάλων Μαθητών
Τετάρτη του Πάσχα
15:00 Χαινη Κατερίνα – Σιάχος Δημήτρης
15:00 Μουρίκη Ασημίνα – Ξυφιά Γιώτα,
16:00 Κουζή Βίκυ – Κωστόπουλος Γιώργος,
17:00 Ηλιοπούλου Πόπη – Σπυροπούλου Μάρθα
17:00 Ciulei bianka- Περράκης Πολυχρόνης.

Πρόγραμμα Κατηγορίας Juniors 10 ετών και κάτω.
Τρίτη του Πάσχα 16:30 Καλυβιώτη Παναγιωτοπούλου - Δρακόπουλος Νίκος Δρακόπουλος Διονύσης
Σάββατο 21/4 16:00 Κορπή Πλιού - Δρακόπουλου Κων/να Φωτεινόπουλος Φώτης και οι νικητές θα αντιμετωπίσουν στο μεγάλο τελικό τη Κυριακή 22/4 και ώρα 17:00 το ζευγάρι Βιγλαντζής Γιώργος - Ρουμελιώτης.

Όλοι οι τελικοί αγώνες έχουν προγραμματισθεί για την Κυριακή 22 Απριλίου και ώρα 16:00 στο Αθλητικό Κέντρο του Αγίου Νικολάου Μεσσήνης . Μετά την απονομή των επάθλων στους τρείς πρώτους  νικητές  κάθε κατηγορίας, θα ακολουθήσει και κλήρωση πλούσιων δώρων για όλους τους παρευρισκόμενους αθλητές,  μικρούς και μεγάλους του Ομίλου που συμμετείχαν στους αγώνες.

Παρακαλούνται όλα τα μέλη και οι μαθητές του Ομίλου, ειδικά την ημέρα των τελικών Κυριακή 22/4 να φέρουν την αθλητική φανέλα του Συλλόγου.

Tα δώρα που έχουν παραληφθεί προσφορά του κ. Ηρακλή Βασιλόπουλου και θα κληρωθούν την ημέρα των τελικών 22/4 ανάμεσα σε όλους τους παρευρισκόμενους συμμετέχοντες του Τουρνουά είναι:

Κατηγορία  JUNIORS:    IPAD 16G (φορητός υπολογιστής της APPLE).

Κατηγορία Ενήλικων Μαθητών Ακαδημίας: SAMSUNG GALAXY ACE (κινητό τηλέφωνο).

Κατηγορία Μελών : Ασύρματο  τηλέφωνο PANASONIC (με μία βάση και 2 συσκευές.)

 

Προσθήκη νέου σχολίου


Κωδικός ασφαλείας
Ανανέωση


NEWSLETTER