Τετάρτη, 15 Μαϊος 2019 17:54

Πικρή νίκη για την Καλαμάτα - Έχασε στην παράταση την άνοδο από τον Διαγόρα

Γράφτηκε από την

Άγγιξε το όνειρο της πρόκρισης στην Football League η Καλαμάτα αλλά τελικά αποκλείστηκε στην παράταση από τον Διαγόρα Ρόδου, παρότι κέρδισε με σκορ 2-1.

Ο "Μαύρη Θύελλα" κατάφερε να ανοίξει το σκορ με γκολ του Γιόνδη στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα. Την ώρα όμως που οι γηπεδούχοι πανηγύριζαν το 1-0, ο ρέφερι της αναμέτρησης απέβαλλε με απευθείας κόκκινη τον Γιόνδη, μετά από υπόδειξη του τέταρτου διαιτητή.

Στην συνέχεια το σκορ δεν άλλαξε και έτσι ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση. Τελικά, ο Διαγόρας έβαλε "ταφόπλακα" στα όνειρα της Καλαμάτας, σκοράροντας στο 111' με φάουλ του Μπουρλάκη.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι, οι οποίοι έπαιζαν με 9 παίκτες στα τελευταία λεπτά λόγω αποβολής του Κάρλος, ήταν να κάνουν το 2-1 με τον Μάρκοβιτς στο 120', σκορ όμως που δεν ήταν αρκετό για να δώσει την πρόκριση στην Καλαμάτα, λόγω του πρώτου ματς που έληξε 1-0 στην Ρόδο.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα πατώντας εδώ.